Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Neagoe, nemulţumit de eşecul la scor! "Puteam să jucăm două zile, era un meci simplu dacă nu ieşea Găman"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 15 ian 2021

FCSB a făcut diferenţa pe finalul meciului cu Astra Giurgiu, scor 3-0, pe Arena Naţională. Golgheterii Ligii 1, Dennis Man şi Florin Tănase, au reuşit să străpungă defensiva organizată a oaspeţilor. Antrenorul Astrei, Eugen Neagoe, a declarat că scorul este unul mincinos având în vedere desfăşurarea meciului.

FCSB a dominat partida, iar raportul şuturilor pe poartă a fost 8-2. Astra a reuşit să absoarbă presiunea până la ieşirea de pe teren a lui Valerică Găman, liderul apărării, în minutul 71.

Dennis Man (77') şi Florin Tănase (81', 88') au înscris pentru liderul Ligii 1.

"Cred că am făcut un joc foarte bun timp de 78 de minute. Cei de la FCSB n-au avut nicio ocazie, au avut o posesie mai bună. Noi am avut ocazii mari. În prima repriză, cred că trebuia să avem 2-0, dar am ratat. Totul s-a terminat după ce a trebuit să-l schimb pe Găman. Din păcate, Riza n-a fost pregătit, n-a fost lângă Man. Dar se întâmplă, Riza este un copil. N-am avut soluţii în această seară, dar când vor fi alături de noi şi jucătorii care au venit acum vom arăta mult mai bine. Am promis acest lucru.

Cred că puteam să jucăm două zile, era un meci simplu dacă nu ieşea Găman, din cauza problemelor pe care le avea la genunchi. Cine vede rezultatul zice că a fost dezastru. Trebuia să marcăm când am avut ocazii. Am fost pedepsiţi în ultimele 12-13 minute.

Sunt trei echipe care se vor bate la campionat: FCSB, CFR şi Craiova. În acest moment, sunt foarte dezamăgit de rezultat, nu de joc. Astăzi s-au făcut două luni restanţă la salariu. Nu este ceva neobişnuit în România, dar sunt convins că lucrurile se vor rezolva", a spus Eugen Neagoe la finalul partidei.