Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!

Noroc pentru CFR Cluj. Accidentarea lui Bălgrădean este mai puţin gravă decât se credea

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 19 ian 2021

Accidentat în minutu 37 al meciului câştigat de CFR Cluj cu 1-0 pe terenul celor de la Sepsi, Cristi Bălgrădean (32 de ani) se confruntă cu o problemă la coapsă, iar medicii se aşteaptă ca portarul titular al campioanei să rateze cel puţin două meciuri. Într-un scenariu nedorit, "Pufi" ar putea fi nevoit să stea departe de teren aproximativ o lună de zile.

Portarul celor de la CFR a declarat că este prima sa accidentare, care din fericire nu este gravă. Acesta are ruptură fibrilară, care-l va ţine departe de teren aproximativ o săptămână.

Marţi am făcut un RMN, acum aşteptăm rezultatele. Cel mai probabil, este vorba despre o ruptură fibrilară care ar necesita şapte zile de pauză.

Eu asta sper. Sigur vom şti doar după ce primesc diagnosticul. Din păcate, este prima accidentare din carieră, acum, la 32 de ani. Nu am mai avut nicio accidentare.

M-am accidentat la sprintul de după şut. Am simţit că muşchiul este întins. Când au intrat doctorii pe teren, era minutul 40, le-am şi spus la pauză că vreau schimbare pentru că simţeam că mi se rupe muşchiul”, a declarat Cristi Bălgrădean, potrivit Fanatik.