Dan Petrescu începe pregătirile pentru titlu! Prima bombă pe care „Bursucul” o are în plan Dan Petrescu începe pregătirile pentru titlu! Prima bombă pe care „Bursucul” o are în plan
Preşedintele parizienilor, reacţie dură după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League Preşedintele parizienilor, reacţie dură după eliminarea din semifinalele UEFA Champions League
Pivotul echipei Minnesota Timberwolves a intrat în istoria NBA Pivotul echipei Minnesota Timberwolves a intrat în istoria NBA
VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide a doua finalistă din UCL VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide a doua finalistă din UCL
MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League

Nota primtă de Radu Drăguşin, după ce a bifat cele mai multe minute de când s-a transferat la Tottenham

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 10 mar 2024

Tottenham a dispus duminică, în deplasare, scor 4-0, de gruparea Aston Villa, într-un meci al etapei a 28-a din Premier League. Radu Drăguşin a jucat aproape întreaga repriză secundă.

După o primă repriză fără ocazii şi fără goluri, Ange Postecoglou a fost nevoit să schimbe în apărare, după accidentarea lui Micky van de Ven.

A intrat în joc Radu Drăguşin, din minutul 49, iar fundaşul român a primit şi un cartonaş galben, în minutul 61, pentru un fault.

Stoperul român a bifat cel mai lung meci de când a venit la Spurs şi a fost notat de SofaScore cu 6.9. Cel mai slab coleg al său a fost Rodrigo Betancur, ce a primit 6.8.

În schimb Heung-min Son a fost premiantul partidei, cu 9.1

În clasament, cele două formaţii sunt vecine. Tottenham a ajuns pe locul 5, cu 53 de puncte, iar Aston Villa este cu un loc mai sus, pe 4, cu 55 de puncte.