Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

”Nu ştim nici ce se întâmplă cu Dinamo”. Cine îi vede pe ”câini” la retrogradare? Cum arată lupta pentru supravieţuirea în Liga 1

Academica Clinceni Publicat de Daian Cutu pe 13 iun 2020

Primul meci jucat în Liga 1, după pandemia de COVID-19, a avut loc între FC Voluntari şi Academica Clinceni. Gazdele au făcut o partidă foarte bună şi s-au impus fără probeme, la scor, cu 3-0. Două dintre reuşite au venit în prima parte.

Fundaşul dreapta al învişilor, Gabi Matei (30 de ani) a făcut o declaraţie surprinzătoare, pentru Look Plus, imediat după terminarea partidei. Acesta o vede pe Dinamo una dintre candidatele la retrogradare, alături Academica Clinceni, formaţia sa, care în prezent este ”lanterna roşie”. Pe loc retrogradabil se mai află în prezent Poli Iaşi.

„Este foarte greu de jucat. A fost şi căldura, dar nu avem ce face. Trebuie să adunăm puncte şi să ne salvăm de la retrogradare. Suntem multe echipe apropiate în clasament. Nu ştim nici ce se întâmplă cu Dinamo, aşteptăm să vedem ce iese”, a comentat Matei la Look Plus.