E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

O dată la 45 de ani! Performanţă impresionantă pentru Courtois în El Clasico

La Liga Publicat pe 2 mar 2020

Thibaut Courtois a închis poarta Realului în derby-ul cu Barcelona, scor 2-0, cu mai multe intervenţii excelente în situaţii de unu la unu.

La fel ca în tur (0-0), belgianul a fost imposibil de depăţit de atacul Barcelonei şi a devenit astfel primul portar din 1975 până în prezent care nu a primit gol în El Clasico, atât pe teren propriu, cât şi în deplasare.

Precedenta performanţă, din urmă cu 45 de ani, îi aparţinea luui Miguel Ángel González, omul care a apărat poarta Realului timp de aproape 20 de ani.

De altfel, în toată istoria, Real Madrid a avut doar patru sezoane în care nu a primit gol în campionat, în duelurile cu Barcelona: