Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

O ţară vecină reia fotbalul la finalul lunii

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2020

Deşi grav afectată de pandemia de Coronavirus, Ucraina a anunţat ridicarea parţială a restricţiilor şi a permis pregătirea individuală a fotbaliştilor.

În acest context, federaţia a anunţat că meciurile se vor relua începând cu data de 30 mai. Competiţia a fost oprită după 23 de etape. Lider autoritar este Sahtior Donetsk, cu 13 puncte avans în faţa celor de la Dinamo Kiev şi Zorya Luhansk, care se află la egalitate, pe locurile 2 şi 3.

Ucraina a raportat până în prezent 16.800 cazuri de infectare cu Coronavirus şi 456 de decese, experţii în sănătate fiind de părere că această ţară încă nu a depăşit vârful epidemiei.