VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

OFICIAL ǀ Djordje Cirkovic părăseşte conducerea tehnică a HC Dobrogea Sud Constanţa

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 17 nov 2021

HC Dobrogea Sud Constanţa a anunţat miercuri, plecarea antrenorului sârb Djordje Cirkovici.

"Ciro ne-a anunţat că, începând de astăzi, nu vă mai continua la Constanţa. Antrenorul nostru a ales să plece de la HCD şi se vă întoarce acasă, în Serbia. Ne pare rău că nu-l vom mai avea alături şi că această veste vine în plin sezon, însă îi respectam decizia şi ne concentrăm pe meciurile următoare, primul dintre ele fiind chiar joi, acasă, cu Focşani (ora 18:00 - live pe Facebook HCD). Cu un trofeu cucerit în debutul sezonului şi o singură înfrângere în zece etape, băieţii noştri sunt motivaţi să continue pe aceeaşi linie şi să îndeplinească şi celelalte obiective. Mult succes, Djordje Cirkovic! Vei rămâne întotdeauna parte din #FamiliaHCD şi iţi mulţumim pentru tot ce ai reuşit la Constanţa", a precizat clubul.

HC Dobrogea Sud Opupă locul 2 în Liga Zimbrilor, cu 25 de puncte în zece etape, după Dinamo Bucureşti, 30 de puncte.

În acust, HCDS a câştigat Supercupa României, după ce a învins, cu 19-18, campioana Dinamo.