Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

Ole Gunnar Solskjaer, impresionat de Cristiano Ronaldo. ”E un golgheter fantastic, simte incredibil momentele, ştie să se poziţioneze perfect”

Manchester United Publicat de Daian Cutu pe 11 sep 2021

Manchester United s-a impus cu scorul de 4-1, pe teren propriu, în faţa celor de la Newcastle, în etapa a patra din Premier League. În urma acestui rezultat, ”diavolii” au urcat pe primul loc în Premier League.

Toţii ochii au fost aţintiţi asupra lui Cristiano Ronaldo (36 de ani), care a revenit, după 12 ani de absenţă, pe ”Old Trafford”. Lusitanul a avut o prestaţie de zile mari şi a marcat de două ori. Mai întâi, a deschis scorul, în prelungirile primei reprize, după o respingere a portarului advers.

Iar apoi, în minutul 62, Cristiano Ronaldo a finalizat cu piciorul stâng, fiind servit impecabil de Luke Shaw. Celelalte reuşite ale lui United au fost semnate de Bruno Fernandes (80') şi de către Jesse Lingard (90+2'), în timp ce Newcastle a punctat prin Javier Manquillo (56').

Antrenorul celor de la United, Ole Gunnar Solskjaer, a ţinut să laude evoluţia lusitanului, care a încântat fanii, încă din primele minute de la revenire.

"Când câştigi un meci, te bucuri. Când îi vezi pe fani atât de fericiţi, nu ai cum să fii altfel decât fericit. Au fost aşteptări mari de la băieţi, în special de la Cristiano, dar s-au descurcat de minune. Ronaldo e un golgheter fantastic, simte incredibil momentele, ştie să se poziţioneze perfect. A jucat foarte bine, dincolo de cele două goluri marcate. A pasat, a creat culoare, a fost incredibil", a declarat antrenorul norvegian, la finalul partidei.