Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0. Sibienii sunt lideri în play-out VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0. Sibienii sunt lideri în play-out
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

Osorio Serrano a câştigat în ţara natală primul său trofeu WTA

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 12 apr 2021

Jucătoarea columbiană Maria Camila Osorio Serrano, locul 180 mondial, a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA 250 de la Bogota.

Sportiva în vârstă de 19 ani a învins-o în finală pe favorita 5, slovena Tamara Zidansek, numărul 93 mondial, scor 5-7, 6-3, 6-4, în două ore şi 48 de minute.

Câştigătoarea turneului a obţinut 29.200 de dolari şi 280 de puncte, iar învinsa din finală 16.398 de dolari şi 180 de puncte.