”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Pansament pe rană. Performanţa uriaşă reuşită de Karim Benzema în meciul cu Sheriff Tiraspol

Real Madrid Publicat de Daian Cutu pe 29 sep 2021

Cu un gol marcat din penalty în meciul pierdut surprizător pe teren propriu de Real Madrid în faţa debutantei în grupele Ligii Campionilor Şeriff Tiraspol, atacantul francez Karim Benzema a devenit al patrulea marcator în istoria Ligii Campionilor, devansându-l pe Raul.

În acest moment, Benzema are 72 de reuşite în principala competiţie rezervată echipelor de club, dintre care 60 pentru Real Madrid şi 12 pentru Olympique Lyon.

Spaniolul Raul, retras din activitate, care a evoluat tot la Real Madrid, rămâne cu 71 de goluri.

Benzema, 33 de ani, poate aspira la podiumul celor mai buni marcatori din istoria Champions League, ocupat acum de portughezul Cristiano Ronaldo (Manchester United), 135 de reuşite, argentinianul Lionel Messi (PSG), 120, şi polonezul Robert Levandowski (Bayern Munchen), 75.

Golul lui Benzema, marcat în minutul 65, din penalty, pentru 1-1 a fost o palidă consolare pentru echipa madrilenă, care a pierdut ruşinos acasă în faţa campioanei Republicii Moldova, scor 1-2, în etapa a II-a a Grupei D a Ligii Campionilor.