Gigi Becali, anunţ de ultimă oră. Ce se întâmplă cu jucătorii de la FCSB după prelungirea stării de urgenţă Gigi Becali, anunţ de ultimă oră. Ce se întâmplă cu jucătorii de la FCSB după prelungirea stării de urgenţă
Decizia luată de PSG în cazul lui Icardi. Inter cere 70 de milioane de euro pentru argentinian Decizia luată de PSG în cazul lui Icardi. Inter cere 70 de milioane de euro pentru argentinian
Manchester United şi-a luat portar un puşti de 16 ani. „E un sentiment suprareal, n-am crezut când am aflat de interesul lor” Manchester United şi-a luat portar un puşti de 16 ani. „E un sentiment suprareal, n-am crezut când am aflat de interesul lor”
Variantă din Premier League pentru Denis Man. O echipă din Top 10 s-a interesat de jucătorul de la FCSB Variantă din Premier League pentru Denis Man. O echipă din Top 10 s-a interesat de jucătorul de la FCSB
Ruşii răspund acuzaţiei că ar fi mituit oficiali ai FIFA pentru a primi organizarea Mondialului din 2018. Mesajul purtătorului de cuvânt al Kremlinului Ruşii răspund acuzaţiei că ar fi mituit oficiali ai FIFA pentru a primi organizarea Mondialului din 2018. Mesajul purtătorului de cuvânt al Kremlinului
O legendă a NBA va conduce echipa lui Tătăruşanu. Anunţul făcut de Jean-Michel Aulas O legendă a NBA va conduce echipa lui Tătăruşanu. Anunţul făcut de Jean-Michel Aulas

Papură, după ce Craiova a revenit de la 0-2, dar a pierdut în prelungiri: "Am fost naivi"

Cupa României Publicat pe 5 mar 2020

Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Corneliu Papură, a declarat miercuri seară, după ratarea calificării în semifinalelor Cupei României, că formaţia sa a plătit la confruntarea cu Poli Iaşi pentru faptul că s-a relaxat şi a fost “naivă” la ultima fază de joc.

“Cred că am făcut o primă repriză destul de modestă, nu este normal să începem aşa meciul. După 2-0 ne-am revenit. Aşa este fotbalul, ne-am relaxat, dacă te relaxezi poţi primi gol şi să plăteşti. Noi în seara asta am plătit cash. Am revenit de la 2-0, am pus presiune, adversarul nu a contat în repriza a doua pe atac, dar am fost naivi la ultima fază să primim gol, asta a fost deranjant”, a spus Papură după meci.

Formaţia Poli Iaşi s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României, învingând în sferturile de finală, pe teren propriu, echipa Universitatea Craiova, scor 3-2. Ieşenii au condus cu 2-0, pe final au fost egalaţi la 2-2, însă în minutul 90+2 au înscris din nou şi au obţinut astfel victoria.

Au marcat Breeveld ’13, ‘90+2, Horşia ’42 pentru învingători şi Nistor ’54 (penalti), ’90 pentru Craiova.