Şoc în Superligă! Unul dintre cei mai apreciaţi antrenori români ameninţă că pleacă! "Mai bine nu mai fac această meserie" Şoc în Superligă! Unul dintre cei mai apreciaţi antrenori români ameninţă că pleacă! "Mai bine nu mai fac această meserie"
Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului
Unai Emery a semnat Unai Emery a semnat
NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar

Parma - Inter 1-2. „Nerazzurii” câştigă dramatic pe final şi păstrează şanse la titlu

Fotbal Internațional Publicat pe 29 iun 2020

Inter se impune dramatic pe terenul Parmei, 2-1, şi rămâne în lupta pentru titlu în Serie A.

Echipa lui Antonio Conte a început însă greoi, iar gazdele au deschis scorul după un sfert de oră, când Gervinho a făcut tot ce a vrut cu fundaşii lui Inter şi l-a executat cu calm pe Handanovic. Lovitura a fost digerată cu greu de oaspeţi, care şi-au revenit însă exact atunci când trebuia şi au reuşit o rezolve meciul pe final, în 3 minute. Mai întâi, Martinez a reluat spre poartă cu capul după un corner, iar olandezul De Vrij a deviat în plasă, în minutul 84. Parma a rămas în 10, după ce arbitrul l-a eliminat pe Kucka pentru proteste, imediat după ce Inter egalase. Şi pentru că un necaz nu vine niciodată singur, gazdele au primit lovitura de graţie, în minutul 87, când nou intratul Moses a centrat perfect, iar Bastoni, singur, a semnat sentinţa, tot cu o lovitură de cap.

Inter se impune la Parma, 2-1, rezultat care o menţine în lupta pentru titlu, matematic, când mai sunt 10 etape din Serie A. După acest succes, echipa lui Conte face 61 de puncte,e e pe locul 3 şi se apropie la 8 puncte de liderul Juventus şi la 4 de Lazio. În schimb, Parma rămâne cu 39 de puncte pe locul 8.