Nagelsmann cel Mare! VIDEO | Leipzig dă lovitura în minutul 88, bate Atletico cu 2-1 şi merge în semifinale! Nagelsmann cel Mare! VIDEO | Leipzig dă lovitura în minutul 88, bate Atletico cu 2-1 şi merge în semifinale!
Serena Williams, victorie în primul mare meci după pandemia de COVID-19: trei seturi în al 31-lea "blockbuster" cu sora Venus Serena Williams, victorie în primul mare meci după pandemia de COVID-19: trei seturi în al 31-lea "blockbuster" cu sora Venus
Cristi Borcea, prima reacţie după vânzarea lui Dinamo. Condiţia pentru mari performanţe în viitor: "Doar dacă e gata şi stadionul" Cristi Borcea, prima reacţie după vânzarea lui Dinamo. Condiţia pentru mari performanţe în viitor: "Doar dacă e gata şi stadionul"
Cinci cazuri de coronavirus la Malaga. Şi Darwin Machis, de la Granada, este infectat Cinci cazuri de coronavirus la Malaga. Şi Darwin Machis, de la Granada, este infectat
Cum a comentat Lucescu ”trădarea” deceniului în fotbalul din Ucraina. ”Pentru Şahtior rămân o legendă, însă aveam nevoie de competiţie, să fiu pe teren, să simt atmosfera” Cum a comentat Lucescu ”trădarea” deceniului în fotbalul din Ucraina. ”Pentru Şahtior rămân o legendă, însă aveam nevoie de competiţie, să fiu pe teren, să simt atmosfera”
Cosmin Contra, marea lovitură a spaniolilor? "Am un precontract semnat cu el!" Cosmin Contra, marea lovitură a spaniolilor? "Am un precontract semnat cu el!"

Pasă de gol pentru Maxim şi victorie pentru Gaziantep! Şumi & Co, pe locul 9 în Turcia

Superlig Publicat pe 4 iul 2020

Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Denizlispor, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Turciei.

Golul a fost marcat de Vural, în minutul 24, dintr-o pasă de la Maxim.

Alexandru Maxim a juca până în minutul 88 la oaspeţi, în timp ce Alin Toşca a fost integralist.

Gaziantep FK ocupă locul 9 în clasament, cu 38 de puncte, iar Denizlispor este pe 12, cu 32 de puncte.