Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga
VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start
Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică
Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya
Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare

Patru fotbalişti, OUT dintr-un ”foc” de la Real Madrid!

Real Madrid Publicat pe 28 sep 2020

Real Madrid pregăteşte plecări importante. Zinedine Zidane este decis să renunţe, conform presei din Spania, la următorii jucători: Nacho Fernandes, Luka Jovic, Mariano Diaz şi Borja Mayoral. Antrenorul francez nu este mulţumit de ei. Deşi campionatul a început, nu se gândeşte la acest aspect, ci vrea să modifice lotul semnificativ.

Real Madrid a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-2), formaţia Real Betis, în etapa a treia din LaLiga, meci transmis în direct pe Look Sport şi Look 4K.

Campioana Spaniei a obţinut, astfel, primul succes în noua ediţie din LaLiga. Sergio Ramos a adus victoria lui Real Madrid, în minutul 82, dintr-un penalty controversat acordat cu ajutorul tehnologiei VAR.

Fede Valverde a deschis scorul în minutul 14, după un assist perfect al lui Karim Benzema, dar Real Betis a reuşit să întoarcă scorul cu două goluri marcate în decurs de mai puţin de trei minute, prin Aissa Mandi (35) şi William Carvalho (37), şi a intrat în avantaj la pauză.

Campioana a ieşit motivată de la cabine şi a restabilit egalitatea după doar trei minute de la startul părţii secunde, prin autogolul lui Emerson. Real Madrid a continuat să atace în căutarea golului de 3-2, dar Benzema a nimerit transversala.

În minutul 67, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după faultul comis de Emerson asupra lui Jovic, din postură de ultim apărător. Sergio Ramos a fost cât pe ce să facă 3-2 din lovitura liberă provocată de Emerson, mingea trecând milimetric pe lângă vinclul porţii lui Robles. În cele din urmă, Sergio Ramos a reuşit să marcheze golul victoriei, dintr-un penalty controversat, acordat de centralul partidei pentru un henţ comis de Marc Bartra, într-un duel cu Borja Mayoral.

S-a terminat 3-2, iar Real Madrid obţine primul succes în noua ediţie din LaLiga şi urcă pe locul al cincilea, cu patru puncte şi cu o restanţă de recuperat. Betis ratează şansa de a urca pe primul loc, fiind pe locul secund, cu şase puncte.