David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5
Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid
Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Laszlo Balint, dezamăgit de modul în care a pierdut la Sibiu. ”În tenis se numesc greşeli neforţate” Laszlo Balint, dezamăgit de modul în care a pierdut la Sibiu. ”În tenis se numesc greşeli neforţate”
Monica Niculescu nu a reuşit să treacă de primul tur la Madrid, în proba de dublu Monica Niculescu nu a reuşit să treacă de primul tur la Madrid, în proba de dublu

Pe urmele lui Buffon. Mandanda, la Marseille până la aproape 39 de ani

Ligue 1 Publicat pe 26 aug 2020

Portarul Steve Mandanda şi-a prelungit contractul cu Olympique Marseille, a anunţat, miercuri, clubul francez. La 35 de ani împliniţi în luna martie, portarul francez de origine congoleză va sta pe teren până la aproape 39 de ani!

Portarul de 35 de ani a semnat un contract până în iunie 2024.

El are cele mai multe meciuri disputate la Olympique, 549 din 2007, momentul transferului de la Le Havre la Marseille. În ultimii 13 ani, Mandanda a mai petrecut jumătate de sezon sub formă de împrumut la Le Havre şi un sezon la Crystal Palace. În rest, cariera i-a fost legată de singurul club din Franţa care a câştigat trofeul Ligii Campionilor.