Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

Pelici are un debut de sezon peste aşteptări la Mioveni. "O victorie muncita cu fiecare por. Ne-a ajutat şi soarta în unele momente" VIDEO

CS Mioveni Publicat de Andrei Ionascu pe 23 aug 2021

CS Mioveni a câştigat meciul de pe teren propriu cu FC U Craiova, scor 1-0, în etapa a şasea din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+. După duelul nou-promovatelor, Alexandru Pelici a declarat că a fost o victorie muncită, iar echipa lui a avut şi noroc.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Buziuc, din penalty, în minutul 12.

În minutul 62, FC U Craiova a înscris prin Hugo Vieira, dar reuşita a fost anulată în mod eronat pentru ofsaid.

În minutul 88, Oancea a fost eliminat de la CS Mioveni.

"E bine că am reusit e o victorie muncita cu fiecare por, daca se poate spune asa. Îmi felicit jucătorii pentru efort, mă bucur din suflet pentru ei, au dat dovada încă o dată de mult caracter, de multă dorinţă şi au jucat până la ultima picătură de energie.

În momentul în care jucătorii Craiovei ne-au prins unu contra unu a fost deranj mare pentru că au calitate foarte, foarte bună. Îmi felicit din tot sufletul jucătorii, este o victorie foarte mare pentru noi împotriva unei echipe care a adus jucători de mare valoare. Din fericire pentru noi, situaţiile pe care şi le-au creat le-au ratat şi rezultatul a rămas acelaşi.

Ne-a ajutat şi soarta în unele momente, când nu am fost inspiraţi, dar una peste alta am muncit mult pentru această victorie şi îmi felicit jucătorii. Suntem o nou promovată, suntem pe locul care suntem. Ne bucurăm, dar este important să rămânem cu picioarele pe pământ. Vrem să rămânem aceeiaşi oameni, echilibraţi, cum nu am făcut înmormântare când am pierdut să nu facem nici nuntă acum pentru că ne aşteaptă un meci dificil la Clinceni", a spus Alexandru Pelici.