Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

Poker Lewandowski în Bayern Munchen - Hertha Berlin 4-3

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 4 oct 2020

Bayern Munchen a câştigat dramatic, scor 4-3, cu Hertha Berlin, în etapa cu numărul III din Bundesliga. Partida s-a văzut în direct pe Look Plus.

Muller a deschis scorul pentru gazde, în minutul 36, dar reuşita a fost invalidată de VAR, deoarece s-a observat faptul că atacantul german este în poziţie de offside. Bayern a deschis scorul la scurt timp după, prin Lewandowski, după o degringoladă în defensiva celor din Berlin, Gnabry a trimis un balon la bataie de la limita careului, iar polonezul a finalizat.

Acelaşi Lewandowski a punctat din nou, în minutul 51, după ce a recepţionat o pasă lungă de la Richards, a ”fentat” un adversar şi a tras în forţă lângă bară.

Hertha a avut o revenire de senzaţie. Mai întâi Cordoba a redus din diferenţă, iar Cunha a restabilit egalitatea, după un un-doi cu Piatek, care a destabilizat defensiva lui Bayern.

Golul revenirii a venit de la Lewandowski, care din pasa lui Muller a bifat un hattrick cu ajutorul căruia a salvat partida pentru formaţia sa. Hertha a avut puterea să mai egaleze din nou, prin Nkangam. Dramatismul avea să fie complet în minutul 90+2, când Lewandowski şi-a desăvârşit show-ul cu un gol din penalty şi a adus astfel o victorie care părea pierdută echipei sale.

Bavarezii au 6 puncte bifate, după trei etape, la o lungime în spatele marii rivale de la Dortmund.

Bayern: Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Davies; Kimmich, Tolisso; Coman, Muller, Gnabry; Lewandowski

Hertha: Schwolow; Pekarik, Torunarigha, Boyata, Mittelstadt; Stark; Cunha, Tousart, Darida; Lukebakio, Cordoba