VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză fară ocazii importante VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză fară ocazii importante
”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo ”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo
România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini
Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur

Poliţia a intrat peste jucătorii lui Bayern Munchen, înaintea meciului din Liga Campionilor

Bundesliga Publicat pe 7 aug 2020

Poliţia şi-a făcut apariţia la antrenamentul de vineri al echipei Bayern Munchen, desfăşurat cu porţile închise, după ce o dronă a survolat terenul. Drona îi aparţinea unui părinte care voia să îi arate terenul fiului său, relatează Bild, potrivit L’Equipe.

Incidentul a avut loc în momentul în care jucătorii îşi terminau şedinţa de pregătire. O dronă a apărut brusc şi a început să survoleze terenul, la ora 12.15, timp de cinci minute. Poliţiştii au intervenit imediat şi au cerut socoteală unui grup de patru adulţi şi un copil, între care se afla şi bărbatul care pilota drona. Acesta a spus că doar a vrut să îi arate copilului său terenul. Poliţia a verificat drona şi a văzut înregistrările, care au fost apoi şterse.

Pilotul dronei ar putea face obiectul unei plângeri. Bayern Munchen va întâlni Chelsea Londra, sâmbătă, pe teren propriu, în manşa secundă a optimilor Ligii Campionilor.  În tur, scorul a fost 3-0 pentru Bayern.