Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga Ar putea fi lovitura verii în fotbalul românesc! Alex Cicâldău e dorit înapoi în Superliga
VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start
Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică Barcelona, decizie finală cu privire la rămânerea lui Xavi pe banca tehnică
Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya
Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare

Portarul celor de la Progresul Spartac a ajuns de urgenţă la spital după meciul cu CSM Slatina. A spart un geam şi şi-a tăiat venele

Liga II Publicat pe 5 aug 2020

Astăzi s-au jucat meciurile tur din barajul de promovare din Liga 3 în Liga 2, iar una dintre confruntări le-a pus faţă în faţă pe Progresul Spartac şi CSM Slatina. Oltenii s-au impus cu 1-0, graţie unui gol marcat din penalty, în minutele de prelungire, 90+3 mai exact. Portarul Progresului, Iulian Răduţă, nu a putut trece peste moment şi a fost implicat într-un incident nefericit.

În drum spre vestiare, după ultimul fluier al partidei, a spart un geam cu pumnul şi şi-a tăiat venele. A fost transportat de urgenţă la spital, unde a primit îngrijiri medicale.

Răduţă este la spital în momentul de faţă şi este destul de rău. Şi-a taiat venele, a spart un geam... E frustrant când pierzi un meci în minutul 90+3, la ultima fază a meciului, după un penalty care n-a fost. Există înregistrarea pe Facebook puteţi să vă uitaţi. Noi poate suntem subiectivi, dar nu e penalty nici din avion, nici de pe lună, nici cu drona şi din cimitir, de nicăieri... Dar mă aşteptam să fie aşa când noi, o echipă mică privată, jucăm într-un baraj de promovare cu o echipă susţinută de primărie cum e Slatina. Asta-i viaţa! Mai avem un meci...”, a spus Andrei Erimia, patronul lui Spartac, pentru gsp.ro.