VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

Prepeliţă e frustrat după eşecul la limită cu CFR Cluj. "Ne-am creat ocazii. Era echitabil cel puţin un rezultat de egalitate" VIDEO

FC Argeș Publicat de Andrei Ionascu pe 22 aug 2021

CFR Cluj a câştigat meciul din deplasare cu FC Argeş, scor 1-0, în direct pe Look Sport+ şi pe www.primaplay.ro, în etapa a şasea din Casa Liga 1. Campioana en-titre are maximum de puncte în acest debut de sezon. Antrenorul piteştenilor, Andrei Prepeliţă, a declarat că rezultatul este nemeritat, având în vedere ocaziile avute de echipa sa.

La Piteşti, Billel Omrani a înscris pentru CFR Cluj în minutul 30. În repriza a doua, FC Argeş a cerut două lovituri de la 11 metri.

Raportul ocaziilor de gol a fost 10-8 pentru FC Argeş, iar cel al şuturilor pe poartă a fost 4-4.

"Din păcate, după acest meci ne încearcă un sentiment de frustrare. Echipa a jucat, ne-am creat ocazii de gol, nu am marcat şi am pierdut meciul. Într-adevăr, acasă n-am reuşit să obţinem punct, ne dă de gândit, dar trebuie să mergem încrezători mai departe, pentru că echipa a arătat bine, împotriva unui adversar bun, care se bate la campionat, care n-a pierdut. Sunt dezamăgit după acest meci, cred că era echitabil cel puţin un rezultat de egalitate.

Vedem, suntem în discuţii pentru transferuri, aşteptăm. Sperăm ca, după acea pauză, să spargem gheaţa pe teren propriu. Aşa cum am mai spus-o, foştii jucători trebuie să fie ajutaţi, să obţinem licenţele cumulate, e o pauză între licenţe. Eu am luat licenţa B, dar regulamentul spune că trebuie să aştept un an pentru licenţa A. S-a votat acum în vară. Sunt situaţii şi în alte campionate. Antrenorul lui Sporting a câştigat campionatul neavând o licenţă", a spus Andrei Prepeliţă.