Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri

Presa din Scoţia a relatat revenirea lui Ianis Hagi ca titular la Rangers. ”A muncit mult şi ar fi meritat să aibă o pasă decisivă”

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 30 nov 2020

Glasgow Rangers s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Cupei Scoţiei, după un succes cu 4-0, pe terenul divizionarei secunde Falkirk.

Ianis Hagi a revenit în formula de start după mult timp. Românul din păcate nu s-a remarcat la niciuna din reuşitele echipei sale, semnate de Defoe (6), Bassey (30), Barisic (41) şi Tavernier (50).

Presa scoţiană a scris despre prestaţia internaţionalului român, pe care l-a notat cu 6.

"Nota 6. A început în mijloc, iar ulterior a trecut în flancul stâng. A muncit mult şi ar fi meritat să aibă o pasă decisivă, însă Cedric Itten a trimis peste poartă. Nu a fost cel mai bun meci al său", au scris jurnaliştii scoţieni de la Glasgow Live, despre Ianis Hagi.

Pentru echipa pregătită de Steven Gerrard urmează un meci foarte important joi, pe teren propriu, în Europa League, contra lui Standard Liege, în cazul unui succes liderul din Scoţia şi-ar asigura calificarea în primăvara competiţiei.