Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

Presa internaţională a descifrat discuţia dintre Sebastian Colţescu şi Pierre Webo. Au fost implicaţi şi câţiva jucători, printre care şi Mbappe

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 9 dec 2020

Meciul dintre PSG şi Istanbul Başakşehir, întrerupt în minutul 13 din cauza unui incident rasist, va fi reluat miercuri. Arbitrul de rezervă Sebastian Colţescu va fi înlăturat din brigada pentru această partidă, în urma unei cereri exprese din partea clubului turc. Mai mult, sunt şanse mari ca UEFA să schimbe întreaga delegaţie de arbitri.

Spaniolii de la Marca au publicat dialogul care a iscat un scandal nemaivăzut în istoria Champions League. Aşa cum s-a scris iniţial, pe lângă Webo au fost implicaţi şi jucători de la ambele echipe, printre care şi Mbappe, starul lui PSG.

Sebastian Colţescu: ”Ăla negru de acolo. Nu se poate aşa ceva. Ăla negru"

Pierre Webo: ”De ce spui '”negru”'?”

Sebastian Colţescu: ”Vorbim între noi în limba română”

Demba Ba: ”De ce atunci când te referi la un bărbat alb, nu-i spui băiatul alb?”

Kylian Mbappe: ”Dacă al patrulea arbitru a spus asta, el trebuie să plece”

Okan Buruk: ”Nu a spus nimic. Asistentul tău a spus 'negru', iar tu i-ai arătat un cartonaş roşu”

Sebastian Colţescu: ”În România, negrul face referire la culoarea pielii. Între noi vorbim în română”

Ovidiu Haţegan: ”Acum avem 10 minute, vom opri jocul şi vom merge la vestiar pentru că acesta este un caz special. Mai târziu vom continua, dacă vor”.