CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

Primele informaţii despre accidentarea lui Bălgrădean. Cele două scenarii la care se aşteaptă staff-ul medical al CFR-ului

Superliga Publicat pe 18 ian 2021

Accidentat în minutu 37 al meciului câştigat de CFR Cluj cu 1-0 pe terenul celor de la Sepsi, Cristi Bălgrădean (32 de ani) se confruntă cu o problemă la coapsă, iar medicii se aşteaptă ca portarul titular al campioanei să rateze cel puţin două meciuri. Într-un scenariu nedorit, "Pufi" ar putea fi nevoit să stea departe de teren aproximativ o lună de zile.

După ce a blocat o fază periculoasă de atac a covăsnenilor, Bălgrădean a dus imediat mâna la coapsă, apoi a mai rezistat câteva minute pe teren înainte să fie înlocuit la pauză cu polonezul Sandomierski. Conform Fanatik, primele impresii ale staff-ului medical din Gruia indică o întindere musculară, diagonistic care poate avea două urmări, în funcţie de gravitate: dacă întinderea e una uşoară, de gradul I, Bălgrădean va rata două meciuri, cu Hermannstadt (25 ianuarie) şi Astra (28 ianuarie). Dacă întinderea e ceva mai serioasă, de gradul doi sau trei, pauza recomandată e de până la o lună de zile, adică opt meciuri departe de buturile campioanei ultimelor trei sezoane.

Medicii au exclus în proporţie de 99% posibilitatea ca Bălgrădean să fi suferit o ruptură musculară, dar dubiile vor fi lămurile în cursul zilei de marţi, după ce experimentatul goalkeeper va fi supus unui examen RMN amănunţit.

În orice caz, polonezul Gregorz Sandomierski va apăra poarta CFR-ului în meciul cu Hermannstadt, în ceea ce va fi a patra sa prezenţă a sezonului.