VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

PSG a confirmat cazuri de Covid-19 şi la echipa feminină

PSG Publicat de Daian Cutu pe 27 iun 2020

Formaţia de fotbal feminin a celor de la PSG a confirmat 3 cazuri de infectare cu Coronavirus la echipă. Este vorba despre două fotbaliste de la tineret şi una de la echipa mare. Identitatea acestora nu a fost dezvăluită.

Echipa se va reuni luni, iar cele trei vor fi plasate în izolare pentru tratament.

Şi la masculin sunt probleme. PSG a anunţat la începutul săptămânii că trei jucători au fost depistaţi cu Covid-19, conform unui mesaj postat pe Twitter. Campioana din Ligue 1 nu a divulgat identitatea lor.

Cazurile au fost depistate chiar înainte de reluarea pregătirilor, în vederea participării în Champions League, acolo unde parizienii sunt calificaţi în sferturile de finală.

Terminarea sezonului din competiţiile europene se va face într-un mod diferit de cel stabilit iniţial. ”Final Eight” în Liga Campionilor şi Liga Europa, asta pregătesc oficialii de la UEFA pentru acest sezon. Forul vrea ca stagiunea să se închidă cu un turneu la care să participe cele mai bune opt echipe din fiecare competiţie şi care se vor înfrunta într-o singură manşă. Sferturile de finală se vor disputa în patru zile consecutive, în perioada 12-15 august, semifinalele vor fi programate pe 18 şi 19 august, iar finala va avea loc pe 23. Totul se va întâmpla în Portugalia, la Lisabona.