Evenimentul anului din UFC e LIVE pe Look Sport 3 Motors & Fights! UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje, astăzi, de la 21:00 Evenimentul anului din UFC e LIVE pe Look Sport 3 Motors & Fights! UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje, astăzi, de la 21:00
Barcelona - Real Madrid, live pe Look Sport+ şi Look 4K, sâmbătă, de la 17.00. Un nou episod din El Clasico, confruntarea titanilor din fotbalul spaniol Barcelona - Real Madrid, live pe Look Sport+ şi Look 4K, sâmbătă, de la 17.00. Un nou episod din El Clasico, confruntarea titanilor din fotbalul spaniol
EXCLUSIV | Echipa din Casa Liga 1 lăudată pentru politica sa de transferuri: ”Au reţeta câştigătoare!” EXCLUSIV | Echipa din Casa Liga 1 lăudată pentru politica sa de transferuri: ”Au reţeta câştigătoare!”
Coronavirusul continuă să lovească în SCM Râmnicu Vâlcea! Partida cu Borussia Dortmund a fost amânată Coronavirusul continuă să lovească în SCM Râmnicu Vâlcea! Partida cu Borussia Dortmund a fost amânată
VIDEO EUROGOL înscris de Vlad Chiricheş pentru Sassuolo! Căpitanul României l-a lăsat fără replică pe Salvatore Sirigu VIDEO EUROGOL înscris de Vlad Chiricheş pentru Sassuolo! Căpitanul României l-a lăsat fără replică pe Salvatore Sirigu
VIDEO | Bergodi nu-şi explică eşecul cu Clinceni. Italianul nu a văzut sincope în jocul Craiovei: ”Ce am făcut pe teren nu mi-a displăcut” VIDEO | Bergodi nu-şi explică eşecul cu Clinceni. Italianul nu a văzut sincope în jocul Craiovei: ”Ce am făcut pe teren nu mi-a displăcut”

PSG - Angers 6-1. Finalista UEFA Champions League face spectacol şi urcă pe locul 2 în Ligue 1

Ligue 1 Publicat pe 2 oct 2020

PSG s-a impus fără emoţii în această seară, pe teren propriu, 6-1 cu Angers, într-un meci din etapa a şasea din Ligue 1.

Parisul a deschis scorul rapid, încă din minutul 7, când Alessandro Florenzi a interceptat o minge respinsă de fundaşii oaspeţilor şi a reluat spectaculos în poartă, din interiorul careului. A fost primul gol marcat de fundaşul adus în această vară de la Roma, după doar patru meciuri jucate sub culorile echipei din cartierul parizian Saint-Germain.

După 20 de minute a fost rândul magicienilor Mbappe şi Neymar să iasă la rampă, cu atacantul francez în postura de servant şi cu brazilianul la finalizare. Şi tot starul sud-american a înscris în minutul 48, pentru ca Traore să reducă din handicap în minutul 52.

A fost un simplu foc de paie, pentru că finalista UEFA Champions League a revenit în atac, iar Draxler (minutul 57) şi senegalezul Gueye (71) şi-au trecut la rândul lor numele pe lista marcatorilor. În sfârşit, cu 6 minute înainte de final, Mbappe a strălucit din nou şi a stabilit scorul final, 6-1.

După acest succes, PSG acumulează 12 puncte şi urcă pe poziţia a doua, la un singur punct în spatele liderului Rennes, în timp ce Angers rămâne cu 9 puncte pe locul 8.