NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului

PSG - Lens 2-1. Neymar, gol şi assist, dar starurile Parisului au tremurat în faţa unei nou-promovate

Ligue 1 Publicat pe 1 mai 2021

PSG s-a impus greu, pe teren propriu, în meciul cu nou-promovata Lens, scor 2-1, la primul joc dupăm înfrângerea de miercuri, 1-2 cu Manchester City, în semifinalele Ligii Campionilor.

Parizienii au părut marcaţi de înfrângerea din faţa britanicilor, iar evoluţia lor din meciul cu Lens a fost departe de a impresiona. În lipsa golgheterului Mbappe, accidentat, Neymar a fost responsabil cu golul. Starul brazilian a deschis scorul în minutul 33, după ce a fost servit de Draxler.

Căpitanul Marquinhos şi-a trecut la rândul său numele pe lista marcatorilor, după o pasă de la Neymar, iar PSG conducea cu 2-0 din minutul 59. Însă cei care credeau că echipa campioana a Franţei va defila în continuare, s-au înşealat.

Lens a reintrat în joc după numai 2 minute, graţie reuşitei lui Ganago, şi ar fi putut obţine chiar mai mult de atât cu puţină şansă. S-ar terminat însă 2-1 pentru PSG, rezultat care îi propulsează pe parizieni pe primul loc în Ligue 1, cu 75 de puncte. Lille ar putea însă reveni pe prima poziţie dacă va câştiga în această seară cu codaşa Nice.