Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

PSG - Nimes 3-0. Starurile Parisului trec la pas de ultima clasată din Ligue 1

Ligue 1 Publicat pe 3 feb 2021
PSG s-a impus la pas în faţa ultimei clasate din Ligue 1, Nimes, scor 3-0, într-un meci din etapa a 23-a din prima ligă franceză. Meciul a fost la discreţia echipei de pe „Parc des Princes”, iar deznădământul nu a fost niciun moment sub semnul întrebării, deşi învingătorii veneau după un eşec lamentabil la Lorient (2-3).

Bara lui Moise Kean (minutul 13) a anticipat golul marcat 5 minute de Di Maria, după ce starul argentinian al Parisului a beneficiat din plin de eroarea defensivei oaspeţilor. Cu 10 minute înainte de finalul primei reprize, acelaşi Di Maria a trimis înalt în careu, iar Sarabia a reluat cu capul şi a majorat avantajul echipei sale.

În partea a doua a reprizei secunde, în minutul 68, Mbappe a stabilit rezultatul final, 3-0, după o pasă de la Leandro Paredes, iar PSG a câştigat fără emoţii. Chiar şi aşa, finalista UEFA Champions League rămâne doar a treia în Ligue 1, cu 48 de puncte. Parizienii sunt devansaţi de Lille, care are 51 de puncte, şi de Lyon (49).