Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

PSG, victorie la scor cu Nantes. Parizienii au avut probleme în primele 45 de minute, dar s-au dezlănţuit după pauză

PSG Publicat pe 1 nov 2020

PSG a câştigat la pas meciul cu Nantes din etapa a 9-a din Ligue 1. Parizienii s-au impus cu 3-0, dar, ce-i drept, în prima repriză au avut ceva probleme, pentru că scorul a fost egal.

Cu cei mai buni jucători în teren, PSG a deschis scorul la două minute de la fluierul de start al părţii secunde, prin Herrera, din pasa lui Mbappe. Acesta din urmă a trecut pe lista marcatorilor în minutul 65, când a punctat de la 11 metri. Scorul final a fost stabilit de Sarabia, în minutul 88.

Echipa de start a PSG-ului: Navas – Dagba, Pereira, Diallo, Bakker – Herrera, Gueye, Rafinha – Sarabia, Kean, Mbappe

PSG e pe primul loc în Ligue 1, cu 21 de puncte, dar poate să fie egalată de locul secund, Lille, care are un meci în minus. Lille joacă duminică în etapa a 9-a, cu Lyon, acasă.