Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Răbufnirea lui Adi Popa, după debutul ratat la FC Voluntari. ”Puţin supărat, frustrat. Consider că am arătat o faţă frumoasă”

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 19 oct 2020

Viitorul Constanţa a obţinut o victorie muncită pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-0, în penultima partidă a etapei VII din Casa Liga 1. Este al patrulea meci consecutiv fără înfrângere pentru ”trupa de la malul mării”.

La ilfoveni Adi Popa a bifat partida de debut. Fostul fotbalist al celor de la FCSB revine în Casa Liga 1 la 32 de ani. La finalul partidei, acesta a declarat că este mulţumit de joc, dar rezultat îi provoacă sentimente de frustrare.

"Am revenit vara trecută. M-am simţit ok, a fost o pauză foarte lungă de când nu am jucat. Am dat cât am putut din punct de vedere fizic. Consider că sunt la un nivel optim, mai am nevoie de câteva meciuri de readaptare la ritmul de meci, pentru că acesta îmi lipseşte.

Puţin supărat, frustrat. Consider că am arătat o faţă frumoasă. Ştiu că poate suna ciudat, după 2-0, dar cred că un meci nul era echitabil, dat fiind cum au marcat ei pe o greşeală copilărească şi acea fază din final, unde nu ştiu dacă a fost sau nu henţ.

E 2-0, ei se bucură şi noi trebuie să ne gândim la meciul următor. Obiectivul e evitarea retrogradării. Nu evitarea, ci să nu mai existe emoţiile de anul trecut. Suntem pe un drum bun, avem un joc consistent, avem ocazii. Urmează un meci foarte greu cu CFR. Nu mai contează ce a fost, contează ce va fi, la fel şi în cariera mea", a declarat Popa, după meciul cu FC Viitorul.