Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti
”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League

Rangers s-a calificat în grupele Europa League! Ianis Hagi a jucat 64 de minute cu Alaşkert

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 26 aug 2021

Glasgow Rangers, campioana Scoţiei, s-a calificat în grupele Europa League, după remiza din deplasare cu echipa armeană Alaşkert, scor 0-0, în manşa retur a play-off-ului. În partida tur, echipa scoţiană s-a impus cu 1-0.

Alaşkert a jucat în inferioritate numerică din minutul 40, după eliminarea lui James.

Raportul şuturilor pe poartă a fost 6-1 pentru Rangers, iar cel al ocaziilor de gol 19-6 pentru scoţieni.

Ianis Hagi a avut două ocazii de gol. Mai întâi, în minutul 18, românul a şutat de la distanţă, dar portarul Cancarevic a reţinut mingea. În minutul 52, Ianis Hagi a trimis o lovitură de cap pe lângă poartă, din careu.

Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 64 cu Itten.

Tragerea la sorţi pentru grupele Europa League este programată joi, la sediul UEFA. Rangers a jucat în grupele Europa League şi în sezonul 2020-2021.

Ianis Hagi (22 de ani) este titular pentru Glasgow Rangers în meciul din deplasare cu echipa armeană Alaşkert, în returul play-off-ul pentru grupele Europa League. În manşa tur, campioana Scoţiei s-a impus cu 1-0.

Meciul Alaşkert – Rangers începe la ora 18:00, la Erevan.

Rangers are probleme de lot pentru acest meci, iar antrenorul Steven Gerrard n-a făcut deplasarea în Armenia. Englezul a fost testat pozitiv la coronavirus şi este în izolare.

De asemenea, jucătorii James Tavernier, Calvin Bassey, Scott Wright şi Ryan Kent lipsesc din lotul lui Rangers, împreună cu portarii Alan McGregor şi Jon McLaughlin. Antrenorul secund Gary McAllister conduce echipa în Armenia.