VIDEO | FC Argeş - FC U Craiova, amical cu bătaie! Portarul oltenilor a sărit să lovească un adversar şi a fost eliminat VIDEO | FC Argeş - FC U Craiova, amical cu bătaie! Portarul oltenilor a sărit să lovească un adversar şi a fost eliminat
Ferrari va reveni în cea mai importantă clasă a cursei de anduranţă de la Le Mans, după 50 de ani Ferrari va reveni în cea mai importantă clasă a cursei de anduranţă de la Le Mans, după 50 de ani
VIDEO | Tottenham - Wolfsberger 1-0, LIVE pe Look Sport+. Reuşită fabuloasă a lui Dele Alli! Englezii se gândesc la optimile Europa League VIDEO | Tottenham - Wolfsberger 1-0, LIVE pe Look Sport+. Reuşită fabuloasă a lui Dele Alli! Englezii se gândesc la optimile Europa League
Viitorul mai pregăteşte o lovitură. Dobrogenii trimit un portar la Juventus Viitorul mai pregăteşte o lovitură. Dobrogenii trimit un portar la Juventus
Gaz Metan Mediaş nu a fost de acord cu oferta făcută de CFR Cluj, pentru Yuri Matias Gaz Metan Mediaş nu a fost de acord cu oferta făcută de CFR Cluj, pentru Yuri Matias
Veşti bune pentru Mircea Lucescu! Nu sunt cazuri de COVID-19 la Dinamo Kiev, înaintea duelului cu Brugge din Europa League. Belgienii au probleme mari Veşti bune pentru Mircea Lucescu! Nu sunt cazuri de COVID-19 la Dinamo Kiev, înaintea duelului cu Brugge din Europa League. Belgienii au probleme mari

Rapid, victorie în al doilea amical al iernii, contra echipei care a eliminat-o surprinzător din Cupă

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2021

Rapid a câştigat al doilea amical al pauzei de iarnă, contra celor de la Progresul Spartac, cu scorul de 2-0. A fost o revanşă, după ce formaţia din Liga 3 i-a eliminat pe giuleşteni din Cupa României.

Golurile au fost marcate de: Bălan (39) şi Hlistei (70).

În prima partidă de verificare, cei de la Rapid s-au impus cu 4-1, în faţa celor de la Odorheiu-Secuiesc.

Rapid în prima repriză: Devenish-Meares – Florică, Danea, Zunic, Goge, Pănoiu, Jorza, Drăghiceanu, Ursu, Bălan, Ilie
Rapid în repriza a doua: Drăghia – Leasă, Nastos, Ignat, Finica, Barbu, Lazăr, Sefer, Ioniţă, Ernest, Hlistei

Progresul Spartac: Voican – Şandru, Alexandrescu, Parfeon, Stroe – Lixandru, Matei, Pacionel, Diţu – M. Ion, E. Radu
În repriza secundă au mai intrat: Jipa, Ohaci, Carlig, Purice, Costea, Ed. Matei, Andrei, D. Ion, Cergan