Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

Răspunsul lui Dinu Todoran cu privire la cele trei schimbări din minutul 34: ”Nu aţi obosit să mă întrebaţi aşa ceva?”

FCSB Publicat pe 2 aug 2021

Antrenorul FCSB, Dinu Todoran, nu a vrut să explice cele trei schimbări efectuate în minutul 34, în meciul cu UTA Arad, desfăşurat duminică.

"Este un rezultat echitabil, a fost un spectatcol frumos. Noi venim după o depalsare lungă, după ce am jucat 120 de minute. Au avut dorinţă, jucătorii au vrut să câştigăm astăzi. A fost un efort foarte mare. (n.r. - despre cele trei schimbări făcute în prima repriză) Aţi mai pus întrebarea asta. Sincer, nu aţi obosit să mă întrebaţi aşa ceva? (n.r. - dacă e greu să motiveze jucători care suferă o asemenea umilinţă) Nu este nicio umilinţă. Orice jucător trebuie să fie pregătit. Joacă o repriză, joacă tot meciul. Am nişte jucători de caracter.

(n.r. - dacă s-a gândit să renunţe la funcţie) Din prima zi mi-aţi cerut demisia. Altceva. Am început cu un rezultat de egalitate la Botoşani, unde am dominat tot meciul. Botoşaniul, care nu a luat bătaie până acum. Am avut un meci foarte bun cu Craiova, apoi Conference League, unde am înregistrat un rezultat foarte ruşinos. Îmi pare rău de suporteri, au venit şi astăzi, chiar ne pare rău, au tot dreptul să ne conteste.

Apoi a venit meciul de astăzi, un meci în care am depus un efort foarte mare. Am venit după trei zile în care am jucat un meci cu prelungiri şi penaltiuri. Dar vedem pe viitor cum o să ne prezentăm la viitoarele meciuri. (n.r. - despre un eventual transfer al lui Moruţan). Domnul Gigi Becali, dânsul ştie toate aspectele acestea. Eu cât timp îl am la echipă, profit de lucrul acesta, pentru că este un jucător de calitate.", a declarat Dinu Todoran, la finalul meciului.

UTA Arad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu cu echipa FCSB, în etapa a III-a a Ligii I

Au marcat: Ubbink '20 / Ianis Stoica '90.

După acest rezultat, FCSB ocupă locul 4, cu cinci puncte, după CFR Cluj, nouă puncte, Rapid şi FC Botoşani, cu câte şapte puncte.

UTA este pe locul 6, tot cu cinci puncte, după Farul Constanţa.