Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”

Raul Rusescu, pe picior de plecare de la Clinceni. ”Îşi doreşte foarte mult să rămână în străinătate”

Academica Clinceni Publicat de Daian Cutu pe 26 iun 2021

Raul Rusescu are şanse mici să rămână la Academica Clinceni din sezonul viitor. Atacantului i-a expirat contractul şi a plecat în Turcia. Ilie Poenaru a dezvăluit că fotbalistul are de rezolvat nişte lucruri cu cei de la Giresunspor, fostul său club.

„Am ţinut legătura cu Raul Rusescu. El este în Turcia, trebuie să rezolve anumite probleme cu fostul lui club. Îşi doreşte foarte mult să rămână în străinătate”, a explicat tehnicianul ilfovenilor, la finalul partidei amicale cu CSA Steaua.

Rusescu a prins 30 de meciuri, a înscris de şase ori şi a oferit două pase decisive în sezonul precedent.