Evenimentul anului din UFC e LIVE pe Look Sport 3 Motors & Fights! UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje, astăzi, de la 21:00 Evenimentul anului din UFC e LIVE pe Look Sport 3 Motors & Fights! UFC 254: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje, astăzi, de la 21:00
Barcelona - Real Madrid, live pe Look Sport+ şi Look 4K, sâmbătă, de la 17.00. Un nou episod din El Clasico, confruntarea titanilor din fotbalul spaniol Barcelona - Real Madrid, live pe Look Sport+ şi Look 4K, sâmbătă, de la 17.00. Un nou episod din El Clasico, confruntarea titanilor din fotbalul spaniol
EXCLUSIV | Echipa din Casa Liga 1 lăudată pentru politica sa de transferuri: ”Au reţeta câştigătoare!” EXCLUSIV | Echipa din Casa Liga 1 lăudată pentru politica sa de transferuri: ”Au reţeta câştigătoare!”
Coronavirusul continuă să lovească în SCM Râmnicu Vâlcea! Partida cu Borussia Dortmund a fost amânată Coronavirusul continuă să lovească în SCM Râmnicu Vâlcea! Partida cu Borussia Dortmund a fost amânată
VIDEO EUROGOL înscris de Vlad Chiricheş pentru Sassuolo! Căpitanul României l-a lăsat fără replică pe Salvatore Sirigu VIDEO EUROGOL înscris de Vlad Chiricheş pentru Sassuolo! Căpitanul României l-a lăsat fără replică pe Salvatore Sirigu
VIDEO | Bergodi nu-şi explică eşecul cu Clinceni. Italianul nu a văzut sincope în jocul Craiovei: ”Ce am făcut pe teren nu mi-a displăcut” VIDEO | Bergodi nu-şi explică eşecul cu Clinceni. Italianul nu a văzut sincope în jocul Craiovei: ”Ce am făcut pe teren nu mi-a displăcut”

Reacţia lui Şumudică după ce a fost salvat în prelungiri de Maxim: "Nu pot să înţeleg asta! E păcat..."

Stranieri Publicat pe 27 sep 2020

Alexandru Maxim a înscris din penalty în minutul 90+1 şi a smuls un punct pentru Gaziantep în deplasarea cu Goztepe, scor 2-2, la capătul unui meci în care echipa lui Şumudică a deschis scorul, însă s-a văzut nevoită să alerge după egalare în final, după ce gazdele au întors rezultatul în debutul părţii secunde.

La finalul partidei Goztepe - Gaziantep, scor 2-2, Marius Şumudică şi-a arătat frustrarea pentru faptul că echipa sa s-a "trezit" abia după ce gazdele au preluat conducerea. Şumi spune că nu are nicio explicaţie pentru faptul că jucătorii săi nu au ştiut să gestioneze avantajul avut pe tabelă din minutul 7.

"Am înscris primii, am fost în avantaj. Apoi adversarii noştri au condus. A fost un meci greu, ambele echipe puteau să câştige. Am luat un punct. Jucătorii mei atacă în mod constant şi pun presiune numai după ce suntem conduşi pe tabelă. Nu pot să înţeleg asta! În momentul în care conduceam, mai puteam marca, puteam face 3-1, chiar 4-1. Am ratat din situaţii clare, trebuia să fim mai abili în faţă porţii. Adversarii au obţinut un penalty corect. E păcat că s-a terminat 2-2", a declarat Marius Şumudică după meci.