Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV
Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor
Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid

Real Madrid continuă cursa pentru titlu în La Liga. S-a distrat în deplasarea de la Granada şi a revenit pe 2

Real Madrid Publicat pe 14 mai 2021

Real Madrid continuă cursa pentru titlu în La Liga. În etapa a 36-a, trupa lui Zinedine Zidane a trecut la scor, cu 4-1, de Granada, în deplasare. La pauză, Real conducea deja cu 2-0.

Modric a deschis scorul în minutul 17, iar Rodrygo a făcut 2-0 în minutele adiţionale, 45+1. În partea a doua, Granada a revenit prin golul lui Molina din minutul 71 şi părea că va reintra în joc. Însă, acest lucru nu s-a întânplat iar Real Madrid a mai marcat de două în decurs de câteva zeci de secunde.

Odriozola a înscris în minutul 75, pentru ca în minutul 76 să iasă la rampă Benzema. Aşa se face că Real Madrid continuă cursa pentru titlu în Spania.

Formaţia lui Zidane a revenit pe locul 2 în urma acestui succes, cu 78 de puncte. Clasamentul primelor patru echipe în La Liga arată astfel după etapa a 36-a: