Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

Rednic, euforic după succesul contra lui Sepsi. ”Prima victorie împotriva lui Sepsi de când e în Liga 1!”

Poli Iași Publicat de Daian Cutu pe 5 iul 2020

Poli Iaşi şi Sepsi s-au întâlnit în etapa cu numărul 8 din play-out-ul din Casa Liga 1. Meciul transmis în direct de LOOK SPORT a fost unul destul de interesantă, în care s-au marcat patru goluri. Scorul după 90 de minute a fost 3-1.

Mircea Rednic s-a declarat extrem de încântat de rezultat:

”Prima victorie împotriva lui Sepsi de când e în Liga 1! E o victorie muncită, meritată. Mai ales repriza a doua. Am înscris, am avut situaţii, ne-am apărat foarte bine. Pe contraatac i-am surprins şi am reuşit să înscriem. Un meci foarte bun făcut de Kevin. Contează când ai un atacant care se bate, ţine de minge şi creează spaţii. E o victorie meritată pentru noi.

Până acum nu am avut noroc, se mai întoarce şi norocul. Am crezut în victoria de astăzi. Îmi pare rău, ţinând cont de programul pe care îl avem. Dacă faceţi o analiză, noi nu suntem avantajaţi. Nu vreau să ne plângem, dar Cupa a avut de suferit şi îmi cer scuze faţă de suporteri.

Dacă aveam echipa completă sau aveam pauză mai mare ca să pot să folosesc măcar 90% din titulari, altul era rezultatul de la Sepsi. Dar asta este, n-aţi mai auzit de ”remontada moldovenească?””, a spus Mircea Rednic, după victoria cu Sepsi.