”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr. ”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr.
VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării
Flavius Stoican a semnat! Flavius Stoican a semnat!
VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească

Reghecampf a renunţat la un jucător. Vasile Constantin, împrumutat în Liga 2

Superliga Publicat pe 4 sep 2021

Laurenţiu Reghecampf profită de pauza competiţională rezervată echipelor naţionale pentru a cunoaşte şi mai bine lotul celor de la U Craiova, dar şi pentru a-l "curăţa" şi a scăpa de jucătorii de care nu are nevoie în acest sezon.

Conform Fanatik.ro, antrenorul craiovenilor le-a transmis şefilor din Bănie că nu se va mai baza pe Vasile Constantin, mijlocaşul în vârstă de 23 de ani căruia i-a oferit 56 de minute în acest sezon. Pentru că fotbalistul e la vârsta la care nu poate merge la echipa a doua, Reghecampf a hotărât că cel mai bine pentru el este să fie împrumutat până la finalul acestui sezon în Liga 2, la nou-promovata FC Braşov, echipă care-i poate oferi mai multe meciuri în picioare şi un plus de experienţă care să-l ajute pe viitor.

Crescut de Craiova, Constantin era văzut în sezoanele trecute drept un potenţial pariu de viitor al oltenilor, iar Reghecampf i-a oferit în acest sezon o repriză în meciul cu FC Voluntari (3-0), două minute cu UTA Arad (0-1) şi nouă minute în finalul meciului cu Rapid (2-1), în care Constantin i-a pasat decisiv lui Elvir Koljic la reuşita care a adus succesul Craiovei.

100.000 de euro e cota de piaţă a lui Vasile Constantin, care a prins 17 meciuri şi a marcat de două ori din momentul în care a fost promovat la echipa mare a trupei din Bănie.