NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului
Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice
NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi NEWS ALERT | Conducerea Rapidului, decizie finală cu privire la Bergodi
Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă" Nu e de la FCSB! Dumitru Dragomir a numit cel mai valoros jucător din Superligă! "Merge spre 7 milioane de euro. Se duce în Anglia şi joacă"
Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul Mihai Stoica a dezvăluit primul lucru pe care îl va face după ce FCSB va câştiga titlul
VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere VIDEO | WNBA draft. Caitlin Clark a fost prima jucătoare selectată, iar Cardoso şi Reese vor fi coechipiere

Relaţia dintre Bale şi Zidane nu mai există! Galezul a oferit imaginea serii: ce a făcut după ce a mimat somnul pe banca de rezerve. FOTO

La Liga Publicat pe 11 iul 2020

Gareth Bale, 30 de ani, a oferit, vineri seară, imaginile meciului câştigat de Real Madrid cu 2-0 în faţa lui Alaves, cu goluri Benzema, din penalty, şi Asensio.

Uitat din nou de Zidane pe banca de rezerve, pentru a şasea oară în ultimele şapte meciuri din LaLiga, vedeta fotbalului din Ţara Galilor şi-a pus masca pe faţă, şi-a întins picioarele pe scaun şi a dat senzaţia că vrea să tragă un pui de somn, conştient că va mai trece un meci în care omul căruia i-a adus ultima Ligă a Campionilor nu va mai conta pe el.

Mai sugestiv a fost Bale în ultimul minut al meciului, când a devenit clar că Zizou nu-i va acorda niciun minut nici măcar contra modestei Alaves. Când francezul l-a scos pe Casemiro, în minutul 94, şi l-a trimis pe teren pe Brahim Diaz, în ceea ce a fost ultima schimbare a meciului, Bale a început să râdă sarcastic, semn că relaţia dintre el şi Balonul de Aur din 1998 nu mai există.

Trei goluri şi două pase decisive are Bale în cele 20 de meciuri (1.260 de minute) prinse în tricoul Realului în acest sezon. A fost rezervă neutilizată în şase dintre ultimele şapte meciuri, iar ultima partidă în care a intrat ca titular a fost un 2-0 cu Mallorca, pe Bernabeu, când a prins 71 de minute.