Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Remarcatul lui Zidane după victoria din El Clasico: "Merita! Mă bucur enorm pentru el"

Real Madrid Publicat pe 2 mar 2020

Real Madrid s-a impus în derby-ul cu Barcelona, scor 2-0, în direct pe Look Plus, şi a revenit pe primul loc în clasamentul din La Liga.

Vinicius şi Mariano Diaz au înscris pentru galactici, ambele reuşite venind în repriza secundă, după ce în prima parte Barcelona a fost echipa mai periculoasă. Catalanii nu au profitat însă de ocaziile avute, iar Real Madrid a jucat mult mai bine după pauză şi a obţinut o victorie extrem de importantă.

Zinedine Zidane şi-a lăudat echipa în special pentru meciul din repriza secundă şi spune că dincolo de cele trei puncte vede în această victorie un plus important de moral pentru partidele următoare, în special cea cu Manchester City din optimile Champions League.

Învinsă cu 2-1 pe Bernabeu, Real Madrid merge în Anglia cu speranţa că va întoarce soarta calificării pe Etihad.

"Meritam victoria pentru tot ce am făcut. Prima repriză a fost puţin complicată, dar a doua a fost foarte bună! Ofensiv am fost la un nivel extrem de înalt.

Sunt trei puncte importante, după o săptămână dificilă şi acum aveam şansa să întoarcem lucrurile.

Avem acum alte meciuri importante şi e o victorie care ne va ajuta din punct de vedere moral!"
, a declarat Zidane.

Vinicius, remarcatul lui Zidane în El Clasico

"Mă bucur pentru Vinicius! Merita un gol important împotriva unui adversar mare. Mi-aş fi dorit ca şi şutul lui Isco să intre, dar Ter Stegen a avut o intervenţie incredibilă.

Vinicius a fost bun şi cu mingea la picior, dar şi defensiv! Asta vreau să evidenţiez: soliditatea lui.

Vinicius are calităţi extraordinare. Mă bucur pentru golul lui, pentru meciul făcut, pentru tot!
", a declarat Zidane după victoria din El Clasico.