VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Remiză pentru Olăroiu în Emiratele Arabe Unite. Adversarii au egalat în prelungiri

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 4 dec 2021

Formaţia Al Sharjah, antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu Al Oruba, într-un meci din grupa învinselor din primul tur al Cupei Emiratelor Arabe Unite, care va stabili locurile 9-14 în competiţie.

Gazdele au deschis scorul prin Fernandes ’36, iar Oruba a egalat prin Atassi ‘90+1.

Tot sâmbătă, echipa lui Daniel Isăilă, Baniyas, a fost învinsă cu 1-0 de Emirates Club.

După trei etape, Emirates Club este lider în clasamentul grupei, cu 9 puncte, în timp ce Al Sharjah este pe kicuk doi, cu 7 puncte, şi Baniyas ocupă ultima poziţie, cu un punct. Locurile 3, 4 şi 5 sunt ocupate de Khorfakkan – 3 puncte, Al Dhafra – 3 puncte şi Al Oruba – două puncte.