Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani” Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani”
Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out

Revelaţia Cupei, ACSO Filiaşi are ambiţii mari. ”Am vorbit cu băieţii să jucăm în cupele europene”

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 27 oct 2021

ACSO Filiaşi din Liga a 3-a s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, după exceutarea loviturilor de departajare, echipa din Liga a 2-a FC Hermannstadt. După 90 de minute de joc, scorul a fost 1-1 (1-1). După 120 de minute, scorul a fost 2-2.

Preşedintele oltenilor a declarat că echipa sa suferă în campionat, fiind pe locul 9 (penultimul) în seria din Liga 3. El a precizat însă că are ambiţii mari şi se gândeşte chiar la cupele europene.

”Am făcut istorie pentru Filiaşi şi pentru Dolj. Sunt foarte mulţi ani de când o echipă de Liga a 3-a a ajuns în sferturi. Este o problemă legată de campionat, pentru că nu putem juca pe două fronturi, din trei în trei zile. Am intrat în istorie, în acel club select al Cupei României. Am jucat contra unei echipe care are condiţii şi jucători de Liga 1. Noi puteam închide jocul în prima repriză, când am ratat patru ocazii imense. Deja ne gândim la următoarea performanţă şi am vorbit cu băieţii să jucăm în cupele europene, aşa că vrem să jucăm finala şi să o câştigăm”, a declarat, pentru cei de la Jurnal de Craiova, Florin Spînu

Miercuri, este programată întâlnirea Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova, ora 18.00

Ultimele trei partide vor avea loc joi: FC Buzău – Dunărea Călăraşi, ora 15.00, U Craiova 1948 – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, ora 18.00, Politehnica Timişoara – FC Rapid 1923, ora 21.00.