Poli Iaşi - FCSB 1-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate marchează primul său gol în Liga 1. Andrei Cristea restabileşte egalitatea Poli Iaşi - FCSB 1-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate marchează primul său gol în Liga 1. Andrei Cristea restabileşte egalitatea
Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului
Brigadă de arbitri din Croaţia la CFR Cluj - KuPS Kuopio, din play-off-ul Ligii Europa Brigadă de arbitri din Croaţia la CFR Cluj - KuPS Kuopio, din play-off-ul Ligii Europa

Rezultatele de miercuri din Liga Campionilor. Trei pretendente la grupe, OUT

Champions League Publicat pe 27 aug 2020

Celtic Glasgow a fost eliminată, miercuri, de Ferencvaros, iar Legia Varşovia, de Omonia Nicosia, în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor. Rezultatele meciurilor de miercuri sunt următoarele:

AZ Alkmaar (Olanda) - Viktoria Plzen (Cehia), scor 3-1 (1-1, 0-0), după prelungiri;

- Conduşi cu 1-0 din minutul 78, olandezii au egalat în minutul 90+5, dintr-un penalti transformat de Koopmeiners.

Celje (Slovenia) - Molde (Norvegia), scor 1-2;

Qarabag (Azerbaidjan) - Şerif Tiraspol (Republica Moldova), scor 2-1;

Suduva (Lituania) - Maccabi Tel Aviv (Israel), scor 0-3;

Lokomotiva Zagreb (Croaţia) - Rapid Viena (Austria), scor 0-1;

Ludogoreţ (Bulgaria) - Midtjylland (Danemarca), scor 0-1;

CFR Cluj (România) - Dinamo Zagreb (Croaţia), scor 2-2 (1-1, 0-1), 5-6 după loviturile de departajare;

Dinamo Brest (Belarus) - FK Sarajevo (Bosnia Herţegovina), scor 2-1;

Legia Varşovia (Polonia) - Omonia Nicosia (Cipru), scor 0-2, după prelungiri;

Young Boys Berna (Elveţia) - Klaksvik (Insulele Feroe), scor 3-1;

Celtic Glasgow (Scoţia) - Ferencvaros (Ungaria), scor 1-2.

Echipele învingătoare merg în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, învinsele în turul al treilea preliminar al Ligii Europa.

Marţi, PAOK Salonic s-a calificat în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-1), echipa Beşiktaş Istanbul, iar Steaua Roşie Belgrad a învins, în deplasare, cu 1-0 (0-0), pe KF Tirana.

Tragerea la sorţi a meciurilor din al treilea tur al treilea preliminar al Ligii Campionilor va avea loc luni, iar pentru Liga Europa, aceeaşi manşă, marţi.