Poli Iaşi - FCSB 1-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate marchează primul său gol în Liga 1. Andrei Cristea restabileşte egalitatea Poli Iaşi - FCSB 1-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate marchează primul său gol în Liga 1. Andrei Cristea restabileşte egalitatea
Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului
Brigadă de arbitri din Croaţia la CFR Cluj - KuPS Kuopio, din play-off-ul Ligii Europa Brigadă de arbitri din Croaţia la CFR Cluj - KuPS Kuopio, din play-off-ul Ligii Europa

Rezultatele etapei II, din ”Liga Zimbrilor”. Se joacă tip turneu la Sfântu-Gheorghe. Dinamo câştigă marele derby

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 16 sep 2020

Miercuri s-au disputat partidele etapei a II-a a Ligii Naţionale de handbal masculin, la turneul de la Sfântu Gheorghe, unde mai este programată şi etapa următoare.

Rezultatele înregistrate în partidele de miercuri sunt: CSM Bacău – Dunărea Călăraşi 32-26, Magnum Botoşani – HCDS Constanţa 17-30, CSM Vaslui – Poli Timişoara 22-33, HC Buzău – Minaur Baia Mare 23-25, CSU Suceava – CSM Făgăraş 24-27, Potaissa Turda – Steaua Bucureşti 27-28, CSM Focşani – Dinamo Bucureşti 22-23 şi CSM Reşiţa – CSM Bucureşti 23-24.

Joi, în etapa a III-a, vor avea loc disputele dintre CSM Făgăraş - Potaissa Turda, Dunărea Călăraşi – Magnum Botoşani, Dinamo Bucureşti – CSU Suceava, HCDS Constanţa – CSM Reşiţa, Poli Timişoara – HC Buzău, CSM Bucureşti – CSM Focşani, Steaua Bucureşti – CSM Vaslui, Minaur Baia Mare – CSM Bacău.

Toate meciurile se joacă fără spectatori, conform reglementărilor în vigoare, în cele două săli din oraş: Sepsi Arena şi Sala Kati Szabo.

Liga Naţională de handbal masculin s-a încheiat în 2020 fără acordarea titlului de campioană, Dinamo Bucureşti fiind lider la momentul întreruperii, în luna martie.