David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5
Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid
Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Laszlo Balint, dezamăgit de modul în care a pierdut la Sibiu. ”În tenis se numesc greşeli neforţate” Laszlo Balint, dezamăgit de modul în care a pierdut la Sibiu. ”În tenis se numesc greşeli neforţate”
Monica Niculescu nu a reuşit să treacă de primul tur la Madrid, în proba de dublu Monica Niculescu nu a reuşit să treacă de primul tur la Madrid, în proba de dublu

Roger Federer nu va participa nici la turneul de la Miami

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 2 mar 2021

Tenismanul elveţian Roger Federer nu va participa la turneul de la Miami, din perioada 22 martie - 4 aprilie, a anunţat publicaţia Miami Herald.

După mai mult de un an de absenţă, Federer va reveni la Doha, turneu ce începe la 8 martie.

Potrivit Miami Herald, după competiţia din Qatar, Federer va face o nouă pauză şi nu va merge la Masters 1000 de la Miami, unde a câştigat, în 2019, în faţa lui John Isner (6-1, 6-4).