VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

România a fost eliminată în semifinalele ePES EURO 2020. ”Tricolorii” au cedat în minutul 89 în faţa Serbiei

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 24 mai 2020

Naţionala de PES a României s-a oprit în semifinalele EURO 2020, după ce a cedat la limită în faţa Serbiei, în meci decisiv.

Cristian Radu a trecut în prima partidă de Stefan Slaskovic, cu 2-1. După care Adrian Urmă a cedat în faţa lui Marko Roksic, cu scorul de 4-2. Cei doi s-au confruntat şi în meciul decisiv.

Emoţiile au fost de parcă am fi văzut echipa reală a României, nu pe cea virtuală. Din păcate parcursul foarte bun s-a oprit aici, Roksic a câştigat cu 3-2 meciul decisiv, cu un gol marcat în minutul 89. Adrian Urmă a trimis în bară la ultima fază a partidei şi astfel Serbia s-a calificat în ultimul act, acolo unde va întâlni învingătoarea dintre Italia şi Franţa.

Semifinale: România – Serbia 6-8

Meciul 1: Cristian Radu v Stefan Slavković 2-1
Meciul 2: Adrian Urmă v Marko Roksić 2-4
Meciul decisiv: Adrian Urmă v Marko Roksić 2-3