VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

România, un eşec şi o victorie cu Austria, înaintea precalificărilor World Cup 2023

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2021

Naţionala de baschet masculin a României a obţinut o înfrângere şi o victorie în partide jucate în deplasare cu Austria, înaintea partidelor oficiale din grupa D a precalificărilor World Cup 2023, de la Riga.

În primul meci jucat cu Austria, tricolorii au cedat cu scorul de 58-79, iar în cel de-al doilea s-au impus cu 73-68.

Plecarea spre Riga, care găzduieşte meciurile grupei D din precalificări, va avea loc în 4 august.

Programul României în grupa D este următorul: România - Letonia (7 august), Belarus - România (9 august), Letonia - România (11 august) şi România - Belarus (13 august), toate de la ora 19.30.

Primele două clasate în grupă se vor califica în faza următoare, cea a calificărilor World Cup 2023.