Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

‘Roş-albaştrii’ continuă să impresioneze în meciurile amicale! FCSB – Chindia Târgovişte 3-1

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 3 iul 2021

FCSB a câştigat şi cea de-a treia partida amicală a verii, împotriva Chindiei Târgovişte, scor 3-1, în baza de pregătire de la Berceni.

Chindia a condus la pauză, graţie golului lui Daniel Florea, din minutul 33.

Elevii lui Dinu Todoran au revenit în joc după pauză. Răzvan Oaidă a egalat în minutul 46, din pasa lui Florin Tănase. FCSB a făcut 2-1 în minutul 52, pe aceeaşi filieră: Tănase pasator şi Oaidă marcator.

Olimpiu Moruţan a închis tabela două minute mai târziu, cu o execuţie remarcabilă, din marginea careului.

FCSB a evoluat în următoarea formulă: Vlad - Haruţ, A. Creţu, Vucur, Cordea - Ov. Popescu - Oaidă, Olaru - Moruţan, Tănase (cpt), Oct. Popescu.

La pauză, locurile lui Vlad, Haruţ, Vucur, Cordea şi Ov. Popescu au fost luate de Straton, V. Creţu, Cristea, Radunovic şi Perianu. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Vînă, Stoica, Niţă, Musi, Dumitru şi Pantea.

FCSB a câştigat clar şi meciurile amicale cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu (5-1) şi Concordia Chiajna (4-1).

Următoarea partidă amicală pentru FCSB va avea loc miercuri, 7 iulie, începând cu 17:30, împotriva celor de la CS Mioveni.

În sezonul 2021-2022 al Ligii 1, FCSB va debuta joi, 15 iulie, în deplasare, cu FC Botoşani. Chindia Târgovişte va juca duminică, 18 iulie, în deplasare, cu Rapid Bucureşti. Meciurile vor fi transmise în direct pe Look Sport+.

Sursa foto: Sport Pictures