Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

Ruben Albes a recunoscut superioritatea celor de la FCSB. ”Un meci slab, nu sunt de acord cu nimic”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 26 oct 2020

FCSB a spulberat-o pe Hermannstadt live pe LookSport+, scor 5-0, şi a urcat pe locul al doilea în Casa Liga 1, cu 18 puncte, la egalitate cu CFR Cluj şi la trei puncte de liderul Craiova.

Pentru Ruben Albes este cea mai categorică înfrângere de când a venit în Casa Liga 1. La final de partidă, tehnicianul iberic a declarat că a pregătit o tactică ofensivă, dar echipei sale nu i-a ieşit absolut nimic, mai ales în prima repriză.

"O noapte grea pentru noi, am înfrânt ca să zic aşa. Un meci slab, nu sunt de acord cu nimic. Ăsta e fotbalul. Nu trebuie să uităm toate echipele pe care le-am învins, dar a fost o seară grea astăzi. N-am mai fost bătut cu 5-0, sunt un antrenor tânâr. Am făcut o primă repriză slabă, le-am spus că trebuia să jucăm repriza doua ca şi cum ar fi 0-0.

Bineînţeles, toată lumea va fi cu tunurile pe noi. Le transmit suporterilor că trebuie să creadă în noi. Ne vom trezi şi vom începe să obţinem din nou rezultate bune.

Am încercat să fim ofensivi, să presăm sus, FCSB a făcut un meci incredibil. Acest rezultat nu e un rezumat al greşelilor noastre. Trebuie să ne trezim, vom juca acasă meciul următor, trebuie să încerăm să jucăm fotbal, să trecem peste", a spus Ruben Albes, după meci.