VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc
Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi
Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor

Ruben Albes crede că UTA a fost mai bună şi este mulţumit cu remiza. "Nu este uşor să menţii un ritm ridicat pe nivelul întregii partide”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 18 oct 2020

Primul meci al zilei de duminică în Casa Liga 1 s-a terminat la egalitate. Hermannstadt şi UTA au remizat, 1-1, în direct pe Look Sport+, după ce Addae a deschis scorul, iar Hora a egalat, pe final, din lovitură liberă.

Ruben Albes, tehnicianul ardelenilor a declarat la flash-interviu că echipa a avut un ritm sub al adversarilor, care au controlat repriza secundă, astfel remiza este una echitabilă.

"Nu este uşor să menţii un ritm ridicat pe nivelul întregii partide. Cred că UTA a făcut o repriză secundă foarte bună. Trebuia să marcăm înainte şi cel mai probbail rezultatul ar fi fost diferit. Nu este vorba de motivaţie. Am început foarte bine, am făcut mult consum de energie şi la final am avut mai puţină energie decât adversara.", a spus Ruben Albes, la Telekom Sport.