Noul plan al lui City pentru aducerea lui Messi! Contract pe 10 ani pentru argentinian. Ce ar urma să facă până la 43 de ani Noul plan al lui City pentru aducerea lui Messi! Contract pe 10 ani pentru argentinian. Ce ar urma să facă până la 43 de ani
Revin vremurile bune pe Camp Nou? Joan Laporta, pregătit să preia preşedinţia Barcelonei Revin vremurile bune pe Camp Nou? Joan Laporta, pregătit să preia preşedinţia Barcelonei
Ronald Koeman, fericit după victoria clară a Barcelonei cu Dinamo Kiev: ”Ne-am atins obiectivul!”. Cum explică tehnicianul diferenţa între cele două reprize Ronald Koeman, fericit după victoria clară a Barcelonei cu Dinamo Kiev: ”Ne-am atins obiectivul!”. Cum explică tehnicianul diferenţa între cele două reprize
Alte trei cazuri de coronavirus confirmate la Gloria Buzău, chiar înainte de meciul cu Petrolul. Partida e LIVE pe Look Sport, astăzi, de la 17:00 Alte trei cazuri de coronavirus confirmate la Gloria Buzău, chiar înainte de meciul cu Petrolul. Partida e LIVE pe Look Sport, astăzi, de la 17:00
Cupa Italiei se vede EXCLUSIV pe Look Sport! Transmisiunile săptămânii Cupa Italiei se vede EXCLUSIV pe Look Sport! Transmisiunile săptămânii
Petrolul - Gloria Buzău, astăzi, de la 17:00, în direct pe Look Sport. Viorel Moldovan, contestat din toate părţile. Un rezultat nefast i-ar pecetlui soarta la echipă Petrolul - Gloria Buzău, astăzi, de la 17:00, în direct pe Look Sport. Viorel Moldovan, contestat din toate părţile. Un rezultat nefast i-ar pecetlui soarta la echipă

Schalke - Stuttgart 1-1, în etapa a 6-a din Bundesliga. 'Minerii', fără victorie în ultimele 22 de meciuri

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 30 oct 2020

Schalke 04 şi VfB Stuttgart au remizat, scor 1-1, în primul meci din etapa a 6-a din Bundesliga, în direct la Look Sport+. Schalke are o serie de 22 de meciuri fără victorie în campionat.

Schalke are doar două puncte în clasament şi ocupă penultimul loc, în timp ce Stuttgart a strâns 9 puncte, fiind momentan pe locul patru.

Sâmbătă sunt programate următoarele meciuri în Budesliga:

16:30 Augsburg - Mainz

16:30 Bielefeld - Dortmund (Look Sport)

16:30 Frankfurt - Bremen

16:30 Koln - Bayern Munchen (Look Sport)

19:30 Gladbach - Leipzig (Look Sport)

Schalke - Stuttgart 1-1 (Thiaw 30' / Gonzalez 55' - penalty)

Echipele

• Schalke: Ronnow - Nastasic (Bentaleb 70'), Sane, Thiaw - Oczipka, Bozdogan (Schopf 86'), Mascarell, Harit, Ludewig - Uth (Raman 84'), Paciencia.
  • Stuttgart: Kobel - Kempf, Karazor, Stenzel - Sosa (Klement 75'), Endo, Mangala, Coulibaly (Churlinov 79') - Castro (Forster 90+1'), Klimowicz (Wamangituka 75') - Kalajdzic (Gonzalez 46').

Min. 90: S-a încheiat meciul! Oaspeţii au dominat repriza a doua şi şi-au creat 12 ocazii de gol. Scor final 1-1

Min. 86: Ocazie pentru Stuttgart! Gonzalo Castro a şutat puternic de la marginea careului, dar portarul Ronnow a avut o nouă intervenţie excelentă.

Min. 67: Ocazie pentru Stuttgart! Portarul Ronnow a intervenit bine la şutul lui Sosa.

Min. 56: GOL pentru Stuttgart! 1-1! A înscris Gonzalez din penalty. Sane a comis henţ în careu, iar arbitrul a verificat faza cu ajutorul sistemului VAR.

Min. 46: A început repriza a doua! Schimbare la Stutgart: a ieşit Kalajdzic, a intrat Gonzalez.

Min. 45: S-a încheiat prima repriză! Au fost puţine ocazii de gol pe Veltins Arena.

Min. 30: GOL pentru Schalke! 1-0! A înscris Thiaw.

Min. 25: Ocazie pentru Stuttgart! Stenzel a şutat în forţă de la peste 20 de metri, pe centru, iar portarul gazdelor a respins mingea.

Min. 22: Stuttgart a cerut penalty! Kalajdzic a fost ţinut în careu de către Sane, dar arbitrul nu a intervenit.

Min. 1: A început meciul! Nu sunt spectatori în tribune.

Schalke 04 şi VfB Stuttgart se înfruntă azi, de la ora 21:30, pe Veltins Arena din Gelsenkirchen, în etapa a 6-a din Bundesliga. ‘Minerii’ au un singur punct în clasament şi au primit 19 goluri în 5 meciuri. De cealaltă parte, echipa din Stuttgart este în zona locurilor de cupe europene.

• Meciul Schalke – Stuttgart va fi transmis în direct la Look Sport, de la ora 21:30.

Criză profundă la Schalke, echipă fără victorie în ultimele 21 de meciuri în Bundesliga. În plus, ‘alb-albaştrii’ au primit cel puţin trei goluri în 6 dintre ultimele 7 meciuri.

Totuşi, Schalke are un istoric bun în meciurile cu Stuttgart, fiind neînvinşi în ultimele opt confruntări.

În acest sezon de Bundesliga, Stuttgart a câştigat clar ambele meciuri jucate în deplasare (4-1 cu Mainz şi 2-0 cu Hertha Berlin).

Stuttgart are probleme mari de lot înaintea meciului din această seară. Patru jucători sunt accidentaţi, iar alţi opt sunt incerţi.

Echipele probabile:

Schalke: Ronnow – Oczipka, Sane, Nastasic, Ludewig – Skrzybski, Bozdogan, Mascarell, Raman, Uth – Paciencia.

Stuttgart: Kobel – Stenzel, Karazor, Kempf – Coulibaly, Mangala, Endo, Castro – Didavi, Gonzalez – Kalajdzic.

Sursa foto: Twitter Bundesliga