Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Schalke - Stuttgart 1-1, în etapa a 6-a din Bundesliga. 'Minerii', fără victorie în ultimele 22 de meciuri

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 30 oct 2020

Schalke 04 şi VfB Stuttgart au remizat, scor 1-1, în primul meci din etapa a 6-a din Bundesliga, în direct la Look Sport+. Schalke are o serie de 22 de meciuri fără victorie în campionat.

Schalke are doar două puncte în clasament şi ocupă penultimul loc, în timp ce Stuttgart a strâns 9 puncte, fiind momentan pe locul patru.

Sâmbătă sunt programate următoarele meciuri în Budesliga:

16:30 Augsburg - Mainz

16:30 Bielefeld - Dortmund (Look Sport)

16:30 Frankfurt - Bremen

16:30 Koln - Bayern Munchen (Look Sport)

19:30 Gladbach - Leipzig (Look Sport)

Schalke - Stuttgart 1-1 (Thiaw 30' / Gonzalez 55' - penalty)

Echipele

• Schalke: Ronnow - Nastasic (Bentaleb 70'), Sane, Thiaw - Oczipka, Bozdogan (Schopf 86'), Mascarell, Harit, Ludewig - Uth (Raman 84'), Paciencia.
  • Stuttgart: Kobel - Kempf, Karazor, Stenzel - Sosa (Klement 75'), Endo, Mangala, Coulibaly (Churlinov 79') - Castro (Forster 90+1'), Klimowicz (Wamangituka 75') - Kalajdzic (Gonzalez 46').

Min. 90: S-a încheiat meciul! Oaspeţii au dominat repriza a doua şi şi-au creat 12 ocazii de gol. Scor final 1-1

Min. 86: Ocazie pentru Stuttgart! Gonzalo Castro a şutat puternic de la marginea careului, dar portarul Ronnow a avut o nouă intervenţie excelentă.

Min. 67: Ocazie pentru Stuttgart! Portarul Ronnow a intervenit bine la şutul lui Sosa.

Min. 56: GOL pentru Stuttgart! 1-1! A înscris Gonzalez din penalty. Sane a comis henţ în careu, iar arbitrul a verificat faza cu ajutorul sistemului VAR.

Min. 46: A început repriza a doua! Schimbare la Stutgart: a ieşit Kalajdzic, a intrat Gonzalez.

Min. 45: S-a încheiat prima repriză! Au fost puţine ocazii de gol pe Veltins Arena.

Min. 30: GOL pentru Schalke! 1-0! A înscris Thiaw.

Min. 25: Ocazie pentru Stuttgart! Stenzel a şutat în forţă de la peste 20 de metri, pe centru, iar portarul gazdelor a respins mingea.

Min. 22: Stuttgart a cerut penalty! Kalajdzic a fost ţinut în careu de către Sane, dar arbitrul nu a intervenit.

Min. 1: A început meciul! Nu sunt spectatori în tribune.

Schalke 04 şi VfB Stuttgart se înfruntă azi, de la ora 21:30, pe Veltins Arena din Gelsenkirchen, în etapa a 6-a din Bundesliga. ‘Minerii’ au un singur punct în clasament şi au primit 19 goluri în 5 meciuri. De cealaltă parte, echipa din Stuttgart este în zona locurilor de cupe europene.

• Meciul Schalke – Stuttgart va fi transmis în direct la Look Sport, de la ora 21:30.

Criză profundă la Schalke, echipă fără victorie în ultimele 21 de meciuri în Bundesliga. În plus, ‘alb-albaştrii’ au primit cel puţin trei goluri în 6 dintre ultimele 7 meciuri.

Totuşi, Schalke are un istoric bun în meciurile cu Stuttgart, fiind neînvinşi în ultimele opt confruntări.

În acest sezon de Bundesliga, Stuttgart a câştigat clar ambele meciuri jucate în deplasare (4-1 cu Mainz şi 2-0 cu Hertha Berlin).

Stuttgart are probleme mari de lot înaintea meciului din această seară. Patru jucători sunt accidentaţi, iar alţi opt sunt incerţi.

Echipele probabile:

Schalke: Ronnow – Oczipka, Sane, Nastasic, Ludewig – Skrzybski, Bozdogan, Mascarell, Raman, Uth – Paciencia.

Stuttgart: Kobel – Stenzel, Karazor, Kempf – Coulibaly, Mangala, Endo, Castro – Didavi, Gonzalez – Kalajdzic.

Sursa foto: Twitter Bundesliga